Personal



KONTAKT

Vill du se öppettider eller boka något? klicka här

PERSONAL

Destinationsutveckling Wenngarn/ Sisyfos Förvaltning
Anna Lakmaker

Anna Lakmaker
anna@wenngarn.se | 073-944 34 21

Verksamheter på området:

Wenngarn Restaurang & Event
Driver: Hotell Anstalten, Restaurang Anstalten, Bageriet,
Slottscafét, Wenngarn Dryckerier
Verksamhetschef:
Jenny D

Jenny Dingertz
jenny.d@wenngarn.se | 070 651 58 35

Administration & ekonomi Wenngarn Restaurang och Event
henrik@wenngarn.se

Wenngarn förskola
Ansvarig:
FullSizeRender-2
Ditte Wall
forskola@wenngarn.se

Wenngarn sportcenter, ansvarig
Jennifer Johansson
jennifer@wenngarn.se

Verksamheter på området:

Wenngarns Bageri
Maria och Christer
bageri@wennagarn.se

Bryggeri, destilleri, musteri
Eric Thunander
eric@wenngarn.se | 070-918 65 02

Islandshästar och turridning
Sara Nydrén, Sigtuna Islandshästar

www.sigtunaislandshastar.se

Skånelas Loppis
För öppettider:  Hemsida

Sisyfos Förvaltning
Fastighetsförvaltning, platsutveckling

Katarina Lundevall- Operativt ansvarig
katarina@sisyfos.se | 08-12 14 95 50

Christina Persson
christina@wenngarn.se | 070-260 05 83

Wenngarn företagscenter
kontor@wenngarn.se

Odling och Park
Tora Olsson
tora@wenngarn.se | 073-091 07 37

Destinationsutveckling
Anna Lakmaker
anna@wenngarn.se | 0739-44 34 21

Vill du se öppettider eller boka något? klicka här




Hitta hit

Wenngarns läge

Bil
Adress: Wenngarns slott 193 91 Sigtuna
Se vägbeskrivning här
GPS koordinater: 59.648772, 17.719628

Kommunalt
Det går bra att åka kommunalt från Uppsala, Knivsta, Arlanda och Stockholm.
Både buss UL 183 och SL 579 stannar vid hållplatsen Venngarnsvägen

Cykel eller till fots
Från Märsta finns det cykelvägar till Sigtuna Stad och därifrån en naturskön cykelväg genom Viby by och Sigtuna golfbana.