Personal



KONTAKT

Vill du se öppettider eller boka något? klicka här

PERSONAL

Sisyfos Förvaltning
Fastighetsförvaltning, platsutveckling

Katarina Lundevall- Operativt ansvarig
katarina@sisyfos.se | 08-12 14 95 50

Christina Persson
christina@wenngarn.se | 070-260 05 83

Wenngarn företagscenter
kontor@wenngarn.se

Odling och Park
Tora Olsson
tora@wenngarn.se | 073-091 07 37

Destinationsutveckling Wenngarn/ Sisyfos Förvaltning
Anna Lakmaker
anna@wenngarn.se | 073-944 34 21

Verksamheter på området:

Wenngarn Hotell & Konferens
Hotell Anstalten, Restaurang Anstalten
tf VD: Ninna Engberg
ninna@sisyfos.se | 070 720 00 26

Wenngarn förskola
Ansvarig:
Ditte Wall
forskola@wenngarn.se

Wenngarn sportcenter
Ansvarig
Jennifer Johansson
jennifer@wenngarn.se

Dammstugan
Emil Lundin
info@dammstugan.com | 070-728 52 22

Wenngarns Bageri
Maria och Christer
bageri@wennagarn.se

Bryggeri, destilleri, musteri
Eric Thunander
eric@wenngarn.se | 070-918 65 02

Islandshästar och turridning
Sara Nydrén, Sigtuna Islandshästar

www.sigtunaislandshastar.se

Skånelas Loppis
För öppettider:  Hemsida

Vill du se öppettider eller boka något? klicka här




Hitta hit

Wenngarns läge

Bil
Adress: Wenngarns slott 193 91 Sigtuna
Se vägbeskrivning här
GPS koordinater: 59.648772, 17.719628

Kommunalt
Det går bra att åka kommunalt från Uppsala, Knivsta, Arlanda och Stockholm.
Både buss UL 183 och SL 579 stannar vid hållplatsen Venngarnsvägen

Cykel eller till fots
Från Märsta finns det cykelvägar till Sigtuna Stad och därifrån en naturskön cykelväg genom Viby by och Sigtuna golfbana.